Sümbolid

26.04.16
Paikuse valla vapp ja lipp võeti esmakordselt kasutusele ning õnnistati sisse 1995.a. Vapi parempoolne ülemine lõik sümboliseerib Pärnu jõge ja vasak Reiu jõge. Graafiliselt moodustab jõgede ristumiskoht meie vallale sümboolse kodukatuse. Paikkonna iidsust ja ajaloolist arengut ja keskkonda iseloomustab vapi keskel asetsev kuusk/mänd. 75% valla pindalast on tänagi kaetud metsaga.
 
 PAIKUSE VALLA VAPP
Püstiselt poolitatud roheline-kuldsel kilbil vastandvärvides, paremal kuuse ja vasakul männi võraga juurtega puu. Vapi ülaservas on nurgaga kilbi poolitusteljele toetuvad võrdhaarsed vastandvärvides kolmnurgad: parem - roheline, vasak - kuldne.
 
PÕHJENDUS 
Vapi värvused tähistavad Pärnumaad ja tunnused Paikuse valda kuna inimtegevus toimus siin juba mesoliitikumis ja valla territoorium on kaetud enamuses kuuse - männimetsaga.
 
 
PAIKUSE VALLA LIPP 
Ristkülikukujulise püstiselt poolitatud vardapoolne osa on roheline, lehviv pool kollane; poolitusteljel on vastandvärvides kollase kuuse- ja rohelise männivõraga juurtega puu. Vallavalitsuse piduliku kandelipu vars on kollane. Lipu normaalsuurus on 100 x 120 cm. 
 
Paikuse valla tunnuslause on "Paikuse - parim paik, kus elada".
 
PAIKUSE VALLA LOGO

Paikuse logo on stiliseeritud kujutis Paikuse vallast ning kujutab Paikuse valda kui parimat elupaika – ürgkodust paika asustusega kiviajast tänapäevani kahe kauni jõe ristumiskohas metsade rüpes.

Paikuse logo on kujutis inimese elamine hoonetest – vasakul püstkoda, kiviaja inimese eluase (Sindi-Lodja Reiu ja Pärnu jõe ristumiskohaäärsed kiviaja asustused), paremal viilkatusega maja kui tänapäeva inimese eluase.

 
Sümboleid võib kasutada vastavalt valla põhimäärusele ja vallavalitsuse määrusele "Valla sümbolite kasutamise kord".
Sümbolite kasutamisel tuleb järgida Paikuse valla stiiliraamatut.
 
 
Toimetaja: LIIVI ÕUNAPUU