Paikuse Huvikool

19.01.16
8. septembril 2007 alustas põhikooli tööõpetusmajas Paide mnt 19 tööd Paikuse Huvikool.  
2008. aastast lisandus kunsti erialale (maal, vormiõpetus, joonistamine, kompositsioon) multimeedium, kus õpetatakse joonisfilmi tegemist, fotokunsti ja -töötlust, HTML-keelt. Nüüd pakutakse veel loovus- ja draamaõpet, eelkõige poistele tehnoloogiaõpetust,  töötab  loodushuvialaring.
 
Kuigi kool on veel noor, on välja kujunenud oma traditsioonid: lahtiste uste päev sügisel (tegutsevad töötoad, külla oodatakse kõiki valla peresid), kevadnäitus, õppereis Tallinna muuseumidesse, kunstipäev kooli viimasel õppenädalal ja  kunstilaagrid suvel ning talvel.
 
Õppetasu 30 eurot poolaastas.
 
Huvikooli juures töötav Hobikool on mõeldud täiskasvanutele meeldivas seltskonnas ja keskkonnas oma kunstimeele ja -oskuste arendamiseks.
Käsitöötoas õpitakse Kadri Jõgi juhendamisel tundma erinevaid käsitöötehnikaid: tikkimist, kangale trükkimist, viltimist, lapitehnikaid. Vaibakudujate tarbeks on lisaks telgedele ka ajakohane mööbel vahendite hoidmiseks. 
Klaasitoas õpetab Signe Lensment erinevaid klaasitehnikaid: lõikamist, lihvimist, sulatamist, kaunistamist erinevate materjalidega. Valmivad ehted, vitraažid, klaasist tarbeesemed. 
Väga populaarne on keraamika tegemine Ene Tapferi juhendamisel. Maalihuvilised katsetavad  õli- ja akrüülmaali, kollaaži. Valminud loomingut saab näha näitustel Pärnu kolledžis, haiglas, raamatukogus ja mujalgi. Maalikursust viib läbi Annela Raud Selge. 
 
Info kooli kodulehel http://paikusehuvikool.eu ja telefonil 445 3132 (põhikooli sekretär).
 
Direktor Monika Vaher
tel 4452120; monika.vaher@paikuse.ee