Uudised ja teated

« Tagasi

Käivitus noorteprojekt „ Interaktiivsed noored“ ja videokonkurss „ Mina, Paikuse noor!“

Tänapäeval on noored väga palju seotud oma nutiseadmega. Igal vabal hetkel on neil pilk ekraanis ja üritavad seal teha väikeseid nn.  snäppe või siis pilte endast. Neil on väga suur huvi ka erinevate Youtuube kanalite vastu ja tihti käivad vestlusest läbi nende nimed. On mõista, et nad tahaksid teada sellest rohkem, aga nad ei tea kellelt küsida. Eestis tegutsevad Youtuberid on teinud küll mitu esinemist aga kahjuks ei ole suuremad neist jõudnud Pärnumaale – just sellist esinemist, kus noored saaks vahetult otse küsida kõiki neid huvitavaid küsimusi. 
 
Projekti avapaugu korraldasime jõulupeo raames.  Kutsusime külla Martti Halliku ja Liina Ariadne Pedaniku. Noori tuli kohale veidi üle 60 inimese. Hallik rääkis sellest, kuidas ta hakkas tegema videoid, milline on olnud tema tee sinna, kus ta hetkel on. Noori huvitas nii tema õpingud, tema tööelu, kui ka see kuidas hetkel end elatub ja millega tegeleb. Saime teadmisi videode loomisest, ülesehitusest, valgustamisest ja tehnikast. Hallik rõhutas noori järgima oma unistusi ja kindlasti katsetama erinevaid asju. Pedanik laulis noortele oma laule ja mõned lemmik jõululaulud. Peale esinemist said noored nendega koos pilte teha, patsu lüüa – kallistada ja niisama juttu ajada.
Pikemalt soovime leida noortele tegevusvõimaluse lähtuvalt nende huvist nutiseadmete vastu.
 
Sellega seoses kuulutan välja videokonkursi „ Mina, Paikuse noor".  Konkursile võib esitada videosid endast või siis enda filmitud. Maksimum pikkus 3 minutit – miinimumi ei ole. Konkursi tööd esitada koos enda andmetega tiinaliiv.tl@gmail.com 10. veebruariks 2018. Hääletuse teeme meie Facebooki lehel veebruaris ja parimate autasustamise üritus toimub märtsis! Selleks jälgige PaNoKe lehte sotsiaalmeedias!
 
Seda, et noori huvitab kõik, mis on seotud telefoniga ja videodega, seda näeme igapäevaselt oma töös ja eriti suur huvi on selle vastu noortel vanuses 10 – 18. Me loodame selle projektiga jõuda ka nende noorte igapäevategmistesse, kes tulevad noortekeskusse vaikselt diivanile istuma ja kellel telefon või tahvelarvuti on päeva lahutamatu kaaslane. Eeskujude abil lootsime neile näidata, kui avarad on võimalused videomaailmates ja julgustada neid kasutama eneseväljenduse vahendina nutiseadet. 
Sede projekti  "Interaktiivsed noored" rahastab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.
 
Tiina Liiv
Paikuse Avatud Noortekeskus PaNoKe